ArchivČlánek Porciunkule 2020

8.9.2020

Porciunkule 2020 po sousedsku

Páteční program si připravili místní hasiči. Na louce za mlýnem zahrál v podvečerních hodinách Michal Žiga a následovaly "starý pecky pro roztančený kecky" se Slávou Šmídem.

Oficiální zahájení Porciunkule starostkou města proběhlo v sobotu 1.8. na náměstí v odpoledních hodinách. Dagmar Sahánková zahájila letošní „komornější“ akci a předala slovo průvodčímu, jelikož tématem Porciunkule 2020 bylo 150. výročí zavedení vlakové dopravy v Hostinném, ten „odpískáním“ odstartoval letošní ročník. Nejdříve si v programu přišly na své děti, které pobavilo Divadlo Úsměv s pohádkou O kominíku Kryštofovi. Celé náměstí v pozdních odpoledních hodinách roztančila kapela Jam & Bazar svými  největšími hity. Poslechnout a zatančit si mohli diváci na hity z let sedmdesátých až po současnost. Pro milovníky punk-rocku večer zahrála skupina Driák z Lánova. Pro návštěvníky  si organizátoři přichystali ještě překvapení -  tradiční rozhovor obrů na radnici, který mohli slyšet ve 22 hod. Aby si návštěvníci Porciunkuli náležitě užili, tak až do půl jedné pouštěl pro vytrvalce známé hity DJ Slávek.

Program v sobotu odpoledne probíhal i ve Františkánském klášteře, tam zahrál například Big Band Dvorský.

Návštěvníky čekaly na náměstí stánky s občerstvením místních subjektů a s regionálními produkty. Někteří tu vydrželi až do nočních hodin. Nakonec nechyběly ani pouťové atrakce, i když  letos byla jejich nabídka omezenější. Na náměstí si je užívaly menší děti a u kostela se mohly vyřádit ty větší. Pro zájemce byla odpoledne přístupná věž radnice a infocentrum.

Jsem ráda, že mám řadu kladných ohlasů na letošní Porciunkuli, kdo chtěl, tak si to tu užil. Počasí nám přálo a mně nezbývá, než poděkovat všem, kteří se aktivně zapojili do příprav, naprosto spolehlivě fungovali i při samotné akci a v neděli ještě zajistili nezbytný úklid. Za nezbytnou spolupráci děkuji pracovníkům technických služeb, mým kolegyním z infocentra, dále Slávkovi Šmídovi, Ivanu Roštejnskému i dalším „mravenečkům“, co také přiložili ruku k dílu. Je dobře, když si všichni vycházejí vstříc. Nemyslíte? Udělali jsme snad maximum, co bylo vzhledem k nařízeným opatřením možné. Ta naše Porciunkule sice byla letos jiná, ale proběhla a věřím, že jste si ji všichni užili.

A pokud  má někdo dojem jiný, tak je to možná tím, že se nikdy nelze zavděčit všem. 

Jana Exnerová, vedoucí infocentra

Toalety – Porciunkule 2020

1.8.2020

Toalety – Porciunkule 2020

Mobilní toalety pro místní občany a návštěvníky slavnosti Porciunkule jsou umístěny v ulici Sefská fortna, Labská fortna a v ulici K. Klíče. Dále můžete využít veřejné toalety na autobusovém nádraží.

Parkování o Porciunkuli 2020

28.7.2020
Parkování o Porciunkuli 2020
Parkování pro místní občany a návštěvníky slavnosti Porciunkule 2020 ve dnech 31. 7. - 2. 8. 2020 bude možné na plochách v ulici Za Mlýnem a na louce za sběrným dvorem v Hostinném . Tato parkovistě budou označena.